Понеділок, 24.02.2020, 11:04
Логін:
Пароль:
Головне меню
Block title

Каталог статей

Головна » Статті » Інтернет

Онлайн-сервіс для перекладу та читання
Електронний переказ не тільки окремих слів, але і фраз і навіть великих обсягів тексту з розвитком інтернет-технологій стає більш якісним і, як наслідок, більш потрібним. Звичайно, поки ще результати роботи автоматичних систем залишають бажати кращого і не можуть зрівнятися з професійним "людським" перекладом, але для нескладних текстів у повсякденній роботі, а також для того, щоб просто ознайомитися із змістом іншомовного документу, його якості цілком достатньо. Дійсно, будь-якій людині, будь то професійний перекладач або звичайний журналіст, який становить лист іноземною мовою, набагато простіше звернутися до системи машинного перекладу, а потім вручну відшліфувати отриманий текст, ніж з нуля сидіти над пошуком потрібних слів і граматичних конструкцій. У деяких випадках (наприклад, якщо мова йде про переведення технічної документації або офіційних паперів) може навіть встати питання, хто краще впорається - якісно налагоджена система машинного перекладу або людина, яка знає мову, але не дуже добре розбирається в темі.

Сучасні системи автоматизованого перекладу поступово йдуть в онлайн, так як це дозволяє централізовано зберігати великий обсяг лінгвістичних даних і на стороні сервера запускати "движок", здатний знайти оптимальний переклад для різних мов та тематик. Професійні комерційні рішення, як і раніше здатні працювати в офлайн-режимі.

translate.google.com Даний сервіс можна назвати одним з найпопулярніших серед проектів Google. За замовчуванням у ньому використовується моментальний переклад, покликаний мінімізувати кількість кліків і прискорити отримання результату.


Мова, з якого потрібно перекласти текст, визначається автоматично, а в якості напрямки перекладу встановлюється те, яке найбільш поширине користувачами з даного регіону. Наприклад, якщо ввести текст російською, сервіс тут же переведе його на англійську, і навпаки - при зверненні до "Перекладача" з російського IP-адресу англійський текст буде автоматично переведений на російську. Крім того, є функція запам'ятовування активно використовуваних мов, і для вибору напрямку перекладу можна не звертатися до меню, а задіяти кнопки, розміщені прямо над полем для введення тексту.

Зручно, що сервіс автоматично перевіряє орфографію, і якщо в тексті, який потрібно перекласти, виявляється помилка, "Перекладач Google" автоматично її виправляє. Отриманий результат перекладу можна редагувати прямо на веб-сторінці. При цьому автоматично задіюється відображення альтернативних версій перекладу слова. Якщо користувач вважає, що найкращий варіант відсутній в пропонованому списку, можна ввести це слово або конструкцію вручну.

Сервіс підтримує більше 60 мов. Для більшості з них, в тому числі і української, працює фонетичний введення. Така можливість дуже зручна, якщо на комп'ютері відсутня потрібна розкладка. Крім самого сервісу функція перекладу інтегрована в різні продукти компанії Google. Наприклад, з її допомогою пропонується швидко переводити листи, що надходять у поштові скриньки Gmail. Ще однією зручною можливістю є швидкий переклад веб-сторінок. Досить просто вставити посилання в область вихідного тексту - і в поле результату з'явиться посилання на перекладену веб-сторінку.

Висновок:
+ Зручний інтерфейс, автоматизація більшості операцій, більше 60 підтримуваних мов.
- Немає вибору тематики перекладного матеріалу.
Категорія: Інтернет | Додав: Admin (20.11.2012)
Переглядів: 2162 | Теги: Google, Перекладач, статті, онлайн-сервіс | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]