Понеділок, 17.02.2020, 15:19
Логін:
Пароль:
Головне меню
Календар подій
«  Жовтень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Block title
Головна » 2013 » Жовтень » 29 » Візит литовців
13:01
Візит литовців

Згідно з міжнародною угодою, що укладена між ДПТНЗ «Західно-Дніпровський центр професійно-технічної освіти» та Шяуляйським професійним навчальним центром (республіка Литва), з метою поліпшення партнерських добросусідських відносин, підвищення якості підготовки висококваліфікованих робітничих кадрів із застосуванням інноваційних технологій, обміну досвідом у роботі, ознайомлення з системою професійної освіти України, з національною українською культурою та кухнею з 19 по 23 жовтня 2013 року литовська делегація у складі Саулюса Даргужаса - директора центру, Ренати Варшинскиене - професора, завідуючої відділом бізнесу та торгівлі, Чесловаса Абромайтіса - старшого викладача та 5 викладачів відвідала Західно-Дніпровський центр професійно-технічної освіти та інші навчальні заклади Дніпропетровщини і Київщини.


З хлібом-сіллю їх зустріли Адміністрація та педагогічні колективи навчальних закладів за даний період поділилися досвідом щодо структури професійно – технічної освіти України та Литви. Віктор Циган , директор Західно – Дніпровського центру ПТО, розповів про 136-річну історію та створення центру, гості познайомились із навчально-матеріальною базою, поспілкувалися з викладачами та майстрами виробничого навчання. Також під час зустрічі українці довідались про рекорди, що встановили литовські колеги та розповіли про свій рекорд – «Найбільший шніцель України».


Делегація із Литви зустрілась із керівниками Департаменту освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації, де обговорено питання подальшого співробітництва. Директор Департаменту Олександр Демчик розповів гостям про досягнення освітян дніпропетровщини та плани на майбутнє.


Делегація Шяуляйського професійного навчального центру разом із Західно-Дніпровським центром професійно-технічної освіти прийняла участь у П'ятій Національній виставці – презентації: "Інноватика в сучасній освіті".


Саулюс Даргужас і Рената Варшинскиене були відмічені організаторами виставки, а Західно-Дніпровський центр ПТО отримав срібну медаль у номінації « Інновації у професійно – технічній освіті – шлях до забезпечення ринку праці кваліфікованими кадрами». Гостям із Литви виставка сподобалась, тож у майбутньому Шяуляйський професійний навчальний центр має намір також активно приймати участь у подібних виставках.

Гості також відвідали Дніпропетровський навчально-виробничий центр №2, де директор Віктор Кривозуб ознайомив присутніх із навчальною базою центру , а також були проведені майстер-класи.


Програма візиту делегації із Республіки Литва була дуже різноманітною і передбачала не тільки ознайомлення з системою професійної освіти України, але і з національною українською історією, культурою та кухнею.
Багато нового та цікавого побачили гості з Литви у Національному центрі аерокосмічної освіти молоді ім. О.М. Макарова.


Віктор Карпов, директор Дніпропетровського технолого-економічного коледжу, під час зустрічі розповів як ведеться підготовка молодших спеціалістів, ознайомив з матеріальною базою навчального закладу.


Делегація із Шяуляйського професійного навчального центру відвідала місто Кривий Ріг та була вражена великою довжиною міста, відзначила порядок і чистоту. Колеги також відвідали Криворізький центр професійної освіти, де директор Павло Топорець розповів про напрямки роботи та професії, яким навчають у центрі. Програмою було передбачено візит до Міжнародної вертикально інтегрованої гірничо-металургійної компанії “МЕТІНВЕСТ”. Метінвест – найбільший в Україні і один із найбільших у СНД виробників залізорудної сировини та сталі. Гостям дуже сподобались екскурсії до Музею гірничої техніки ПАТ “ПівнГЗК” та Музею трудової слави ПАТ "Центральний гірничо-збагачувальний комбінат".У П'ятихатському районі з делегацією освітян Литви зустрілись представники районної державної адміністрації.


Відвідали гості і Петриківський район, де також пройшла цікава зустріч із представниками місцевого самоврядування. Петро Данильченко, директор Професійно-технічного училища №79 с. Петриківки, розповів про особливості роботи училища, ознайомив із матеріальною базою. Дуже цікаво і захопливо було нашим колегам відчути себе учнями при проведенні майстер-класу декоративно-орнаментального малярства — відомого як “Петриківський розпис” та самим спробувати це мистецтво-ремесло, адже його можна назвати національним брендом української культури і мистецтва. Цікавою була і екскурсія до музею етнографії та народно – прикладного мистецтва, фонди якого налічують 2500 музейних предметів з історії та етнографії.


На Київщині гостей зустрічав Микола Лопата, директор Переяслав-Хмельницького центру професійно-технічної освіти. Литовські колеги ознайомились із навчальним закладом, відвідали музеї міста, що є одним із переможців конкурсу «Сім чудес України». На сьогоднішній день у Переяславі – Хмельницькому 24 діючих музеї , а також музей національної культури та побуту Середньої Наддніпрянщини, розташований у лісопарковій зоні під відкритим небом. Він є важливою культурно-освітньою установою, що допомагає оцінити культурну спадщину минулого.

Делегації з Литви цікаво було дізнатись про видатного українського просвітителя-гуманіста, філософа, поета і педагога Григорія Сковороду. Музей розташований у будинку колишнього колегіуму, пам'ятці архітектури XVIII сторіччя, побудованій у стилі українського бароко.


Відвідали гості колишній будинок лікаря Андрія Йосиповича Козачковського, товариша Тараса Григоровича Шевченка, побудований у 1820 році — там, де Кобзар написав «Наймичку», «Кавказ», присвяту до поеми «Єретик», «І мертвим, і живим», «Холодний яр», «Давидові псалми», «Маленькій Мар'яні», «Минають дні, минають ночі», «Три літа», і, знаменитий і безсмертний, – «Заповіт».


Сподобався литовцям Музей козацької слави академіка В.Г.Заболотнього та Музей трипільської культури, що розкриває яскраву сторінку нашої історії, яку від нас відділяють сім тисячоліть.


Відвідали гості і Національний iсторико-етнографiчний заповідник «Переяслав». Перлина заповідника – Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини – справжнісіньке старосвітське село, яке має адміністративний центр (сільську управу), шинок, корчму, ставки, городи, церкви, сади, церковнопарафіяльну школу, колекцію вітряків і навіть мисливський будинок князя О. Горчакова. А чого варті затишні хатки гончара, бондаря, ткача, столяра з усім домашнім начинням, з яких немов тільки-но вийшла господиня!


Делегація Шяуляйського професійного навчального центру поїхала до дому сповнена позитивних емоцій, яскравих вражень про Україну та українців.
Міжнародний проект про співпрацю (партнерство) навчальних закладів та візит литовських колег - це важливий крок у розвитку професійно – технічної освіти нашої області та Західно – Дніпровського центру ПТО, адже ми маємо змогу поділитися своїми надбаннями та отримати безцінний досвід у наших закордонних колег.

Сучасна Україна – це країна з великими можливостями. У нас є все для того, щоб досягти благополуччя, йти впевнено вперед до здійснення наших мрій, удосконалювати систему освіти в цілому. Маємо надію, що започаткована співпраця буде плідною, цікавою та тривалою.
Категорія: Наші події | Переглядів: 713 | Додав: Admin | Теги: зустріч, Освіта, міжнародне співробітництво, Литовська Республіка, проект, партнерство, наші події, співпраця, ПТО, делегація | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]