Неділя, 23.02.2020, 20:18
Логін:
Пароль:
Головне меню
Календар подій
«  Жовтень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Block title
Головна » 2012 » Жовтень » 16 » В центрі проходить Європейський тиждень місцевої демократії
10:42
В центрі проходить Європейський тиждень місцевої демократії

"ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ МІСЦЕВОЇ ДЕМОКРАТІЇ"
Є ЩОРІЧНОЮ ЗАГАЛЬНОЄВРОПЕЙСЬКОЮ КАМПАНІЄЮ,
ЗАПОЧАТКОВАНОЮ РАДОЮ ЄВРОПИ 15 жовтня 2007 року.

Тиждень передбачає одночасне проведення національних і місцевих заходів в усіх країнах-членах Ради Європи з метою активізації процесів розповсюдження інформації щодо принципів та досягнення місцевої і регіональної демократії у Європі, сприяння обізнаності громадян щодо можливостей вирішення питань місцевого значення та їх залучення до прийняття управлінських рішень.
АКТУАЛЬНІСТЬ ТИЖНЯ

9 листопада 1995 р. Україна набула членство у Раді Європи (РЄ), основній міжнародній політичній організації Європи, метою діяльності якої є захист прав і головних свобод людини та зміцнення плюралістичної демократії, в тому числі на місцевому і регіональному рівні.

Стратегічним курсом політики України є інтеграція до європейського співтовариства, що передбачає здійснення суттєвих інституційних змін, вдосконалення системи місцевого самоврядування, гармонізацію національного законодавства відповідно до сучасних європейських стандартів.

При вступі до Ради Європи Україна взяла на себе зобов’язання щодо реалізації основних європейських принципів місцевого і регіонального розвитку. Україною ратифіковано та здійснюється імплементація усіх міжнародно-правових договорів Ради Європи в сфері місцевої і регіональної демократії, головним з яких є Європейська хартія місцевого самоврядування.

Євроінтеграція – це процес, який не тільки потребує політичної волі та значних зусиль на центральному рівні, але й належного рівня сприйняття та розуміння, а також безпосередньої роботи на рівні громад та регіонів.
МІСІЯ ТИЖНЯ

Рада Європи вважає, що вільне отримання інформації щодо національних та європейських стандартів і принципів функціонування системи місцевого самоврядування та забезпечення можливості громадян активно брати участь у вирішенні питань своїх міст та регіонів є головною передумовою здійснення ефективного та демократичного управління на місцях.

Місія Європейського тижня місцевої демократії - проведення в містах та регіонах всієї Європи інформаційно-роз’яснювальних кампаній стосовно

а) принципів функціонування національних органів самоврядування та залучення до цього процесу громадян;
б) європейських стандартів та кращих практик місцевого і регіонального розвитку;
в) ролі та інструментів інституцій спільної Європи в процесі зміцнення демократії на місцях.

З метою розповсюдження інформації про діяльність місцевих органів влади, ознайомлення учнів закладу з основними принципами їх роботи, привернення уваги до того, що їхня участь у місцевих справах є найважливішим чинником життєздатності демократії в центрі проводиться тиждень місцевої євродемократії.

В його рамках організовано проведення:

• Конкурсу учнівських рефератів "Досвід європейських країн щодо місцевої демократії";
• Виховна година на тему "Стандарти європейської місцевої демократії" (Зустріч з місцевим депутатом);
• Учнівська конференція "Учнівське самоврядування в гуртожитку";
• Екскурсії на виборчу дільницю;
• Зустріч з кандидатом в депутати.


В бібліотеці вже розгорнуто тематичну виставку "Влада та громада, крокуємо разом"
Єльнікова А.В.
Категорія: Наші події | Переглядів: 628 | Додав: Yulianna | Теги: Європейський тиждень, ексакурсія, наші події, Рада Європи, україна, Євроінтеграція, Європа, демократія, конкурс, конференція | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]