Неділя, 23.02.2020, 20:29
Логін:
Пароль:
Головне меню
Календар подій
«  Травень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Block title
Головна » 2014 » Травень » 15 » Таємничий Булгаков
09:35
Таємничий Булгаков
"Ніколи і нічого не просіть! Ніколи і нічого, і особливо у тих, хто сильніший за вас. Самі запропонують і самі все дадуть!"
— Михайло Булгаков


Михайло Булгаков народився 15 травня 1891 року в Києві в сім'ї професора Київської духовної академії.

До осені 1900 року навчався вдома, потім вступив до першого класу Олександрівської гімназії, де були зосереджені кращі викладачі Києва. Уже в гімназії Булгаков виявляв свої різноманітні здібності: писав вірші, малював карикатури, грав на роялі, співав, писав усні розповіді і прекрасно їх розповідав.

Після закінчення гімназії в 1909 році Булгаков стає студентом медичного факультету Київського Імператорського університету святого Володимира. У 1913 році Булгаков вступає в свій перший шлюб - шлюб з Тетяною Лаппа.

З початком першої світової війни разом з дружиною Булгаков працює в госпіталі. Там він пристрастився до морфію, але завдяки дружині зміг позбутися залежності. Згодом трагічна доля лікаря-морфініста стане основою сюжету булгаковського оповідання "Морфій", який був опублікований в журналі "Медицинский работник" в 1927 році.

У 1915 році Булгаков пішов добровольцем на фронт, працював у прифронтовому госпіталі, набуваючи лікарського досвіду під керівництвом військових хірургів. У 1916 році, закінчивши університет, отримав диплом з відзнакою і відправився в Смоленську губернію земським лікарем, що згодом знайшло своє відображення в "Записках юного лікаря".

Громадянська війна застала Булгакова в Києві. У 1919-1921 роках він жив у Владикавказі, працював у газеті "Кавказ " і почав писати для театру. У 1921 році Булгаков переїхав до Москви.

У часи непу літературне життя в Росії почало відроджуватися, створювалися приватні видавництва, відкривалися нові журнали. У 1922 році Булгаков опублікував оповідання "Незвичайні пригоди доктора" і "Спіритичний сеанс". Побачили світ багато його творів: "Записки на манжетах", "Пригоди Чичикова", "Сорок сороків", "Подорожні нотатки", "Багряний острів".

У 1924 році він працював у газеті залізничників - "Гудок", що об'єднала в цей час таких талановитих літераторів, як Олеша і Катаєв, Ільф і Петров, Паустовський та інші. З ініціативи МХАТу створив на основі роману "Біла гвардія" п'єсу, яка була поставлена під назвою "Дні Турбіних". У 1927 році завершив драму "Біг", яка була заборонена незадовго до прем'єри.

У 1925 році в альманасі "Надра" була опублікована повість "Фатальні яйця", яка викликала невдоволення влади. Повість "Собаче серце", вже підготовлена до публікації, не була дозволена (вперше була опублікована в 1987).

З 1928 року Булгаков почав писати роман "Майстер і Маргарита" і працював над ним дванадцять років, тобто до кінця життя, не сподіваючись опублікувати його. У 1965 році в журналі "Новий світ" був опублікований "Театральний роман", написаний в 1936-1937 роках.

У 1929-1930 роках не було поставлено жодної п'єси Булгакова, у пресі не з'явилося жодного його рядка. Він звернувся з листом до Сталіна з проханням дозволити йому виїхати з країни або дати можливість заробляти на життя. Після цього працював у МХАТ і Великому театрах.

У 1939 році М. Булгаков працює над лібрето "Рашель", а також над п'єсою про Сталіна ("Батум"). П'єса була схвалена Сталіним, але, всупереч очікуванням письменника, вона була заборонена до друкування та постановки. Стан здоров'я М.Булгакова різко погіршується. Лікарі діагностують у нього гіпертонічний нефросклероз. Булгаков продовжує вживати морфій, прописаний йому в 1924 році, з метою зняття больових симптомів. У цей же період письменник починає диктувати дружині останні варіанти роману "Майстер і Маргарита". Останні правки він зробив 13 лютого.

З лютого 1940 друзі та рідні постійно чергують біля ліжка М.Булгакова, а 10 березня 1940 Михайло Опанасович Булгаков помер. По столиці поповзли чутки, що хвороба письменника була викликана його окультними заняттями - захопившись всілякої чортівнею, Булгаков поплатився за це своїм здоров'ям, і його рання смерть була наслідком зносин Булгакова з представниками нечистої сили. Інша версія свідчила, що в останні роки життя Булгаков знову пристрастився до наркотиків, і ті звели його в могилу. Офіційною ж причиною смерті письменника був названий гіпертонічний нефросклероз .

11 березня відбулася панахида в будівлі Союзу Радянських письменників. Перед панахидою московський скульптор С. Д. Меркуров знімає з обличчя М. Булгакова посмертну маску. М. Булгаков похований на Новодівичому кладовищі. На його могилі, за клопотанням його дружини Є.С.Булгакової, був встановлений камінь, прозваний "Голгофа", який раніше лежав на могилі М.В.Гоголя.
Категорія: Різне | Переглядів: 515 | Додав: Admin | Теги: Письменник, біографія, різне, М. Булгаков | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]