Вівторок, 11.05.2021, 03:42
Логін:
Пароль:
Головне меню
Календар подій
«  Липень 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Block title
Головна » 2010 » Липень » 29 » Памамятайте життя є дар
09:05
Памамятайте життя є дар

Пам’ятайте! Життя є дар,
великий дар.
І той, хто його не цінує,
цього дарунка не заслуговує
Леонардо да Вінчі

Кожна людина є унікальною, неповторною і незвичайною особистістю; життя її неповторне, воно дається лише раз і в цьому його цінність. Кожен має зробити висновки, навчитися цінувати неповторність людського життя. Це вміння починається з усвідомлення цінності власного життя та здоров'я. Адже саме здоров'я є одним із джерел щастя, радості та повноцінного життя. Тому ставитися до нього потрібно дбайливо й по-розумному.

На жаль, нині серед сучасної молоді побутує недбале ставлення до свого здоров'я, поширюються шкідливі звички, що призводять до серйозних порушень фізичного та психічного стану.

Тому необхідно не тільки на уроках, а й у позакласній роботі, під час проведення предметних тижнів у доступній формі пояснювати учням про шкідливість вживання тютюну, наркотиків, алкоголю, психотропних та інших речовин, їхній негативний вплив на спадковість людини.

Кожен учень – майбутній робітник, він повинен усвідомлювати важливість бережного ставлення до свого здоров'я та здоров'я оточуючих, дотримання правил безпеки життєдіяльності, адже нинішній молоді розбудовувати й утверджувати незалежну Україну, виводити її на рівень високорозвинених країн світу.

Для активізації пізнавальної та навчальної діяльності учнів під час проведення тижня здорового способу життя враховуємо психофізіологічні особливості учнів. Так, учням перших курсів пропонуємо конкурс плакатів на задану тематику, а під час бесід – діалогічний спосіб спілкування з метою виявлення їх відношення до свого здоров'я. Використовуючи творчий потенціал учнів звертаємо увагу на те, що кожна людина повинна жити у здоровому й безпечному суспільстві.

Для учнів другого курсу елементами тижня стають вікторини, конкурси газет зі статтями: "Навіщо палять люди?", "Від алкоголю до лиха – один крок", "Лист дівчині з цигаркою", "Серце і чарка", "Як вирватись з табачного полону?", "Бережи здоров'я змолоду", "Будьте здорові!" і т. д.

Учні третіх курсів, маючи певний досвід у проведенні заходів, приймають участь у більш складних формах проведення тижня здорового способу життя. Враховуючи індивідуальні особливості учнів, пропонуємо виступ агітбригади на задану тематику, а також складання "Правила життя" .

Необхідною умовою проведення загальноліцейних заходів стає зустріч з батьками, спортсменами, лікарями, науковцями. Пропонуємо учням поділитися роздумами про важливі життєві проблеми, які їх хвилюють; визначити морально-етичні ідеали; дати відповідь на питання "Чому для вас важливий здоровий спосіб життя?".

Спілкування в різних формах: бесіди, дебати, диспути, "круглий стіл" і т. д., під час яких учням дає розуміння, що ми всі є членами людської цивілізації, живемо поряд на одній планеті Земля. А це означає, що, незважаючи на неповторність кожного із нас, на різноманітність расових, національних, вікових відмінностей – ми всі подібні, маємо багато спільного і наші цінності визнані вселюдським надбанням.

Категорія: Різне | Переглядів: 1139 | Додав: Admin | Теги: різне | Рейтинг: 5.0/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]