Понеділок, 24.02.2020, 09:58
Логін:
Пароль:
Головне меню
Календар подій
«  Червень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Block title
Головна » 2012 » Червень » 7 » До 55 річниці м. Жовті Води
11:15
До 55 річниці м. Жовті Води

До 55 річниці м. Жовті Води
Гей розлийся Жовта річка
Розквітай земля свята
Ми козацьку нашу славу
Пронесем через літа

В цьому році виповнюється 55 річниця перейменування селища міського типу Жовта Річка в місто Жовті Води. Його історія нероздільно пов’язана з таким підприємством як Східно Гірничо-збагачувальний комбінат.

Історія створення "Східного Гірничо-збагачувального комбінату" ("Східний ГЗК") починається в 19 столітті, коли в басейні р. Жовта було знайдено залізну руду.

На поклади руди показав першої геологічної карти Криворізького басейну інженер С. Канткевич в "Гірничому журналі" №3 за 1880 рік.


Із довідника "Екатеринская железная дорога" за 1902 рік, розділ. Весело – Іванівський рудник": "А 1895 році рудо промисловець Львів разом з інженером орендував у селян Веселої Іванівки 870 десятин землі строком на 24 роки для розвідування і добування з оплатою на півкопійки і розпочав будівництво відкритого рудника "Львівський кар'єр".


В 1924 році всі кар'єри були об'єднанні в одне підприємство – рудник "Жовта Річка".

В 1934 році було розпочато видобуток залізної руди на шахті "Капітальна". Це була одна з найкращих шахт всього Радянського Союзу. (згода. ст. 7)

В 1945 році вперше були знайдені ознаки уранових руд на Жовторічанському родовищі.

З цього моменту історія веде відлік створення і становлення уранодобувного підприємства, ім'я якому "Східний ГЗК"

В 1951 році розпочато будівництво шахт "Ольхівка", "Нова", "Північна". Ці шахти в 1956 – 1957 рр. видали першу руду.

25 жовтня 1955 року наказом №793 Міністерства середнього машинобудування прийнято рішення про Комбінат №9 (ГМЗ). В грудні 1958 року на ГМЗ проведені пускові роботи, а в січні 1959 року ГМЗ було здано в експлуатацію.
19 січня 1959 року молодіжна бригада, якого керував М.М. Ладищенський, видала першу готову продукцію в вигляді закисі-окисі урану. За 60 років Східний ГЗК виготовив біля 50 тис. тонн урану.

В період розпаду СРСР і утворення незалежної України Схід ГЗК переніс складні часи.

Підрозділи ДП "Схід ГЗК"
 • Управління
 • Інгульська шахта
 • Смоленська шахта
 • Новоконстантинівська шахта
 • Гідрометалургійний завод (ГМЗ) і сірчанокислотний цех (СКЦ) в його складі.
 • Центральна лабораторія контрольно - вимірювальних приборів, автоматики (ЦЛКІПіА)
 • Автотранспортне господарство
 • Залізно дорожній цех (ЖДИ)
 • Ремонтно – будівельний участок (РСУ)
 • Інформаційно – вимірювальний центр (ІВЦ)
 • Геолорозвідувальна партія (ГРП-2)
 • Воєнізована охорона
 • Проектний відділ
 • Спортивно – оздоровчий комплекс
 • Центр культури і відпочинку.

29 травня 1993 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову № 386 "Про затвердження Положення про державний комітет України по використанню ядерної енергії", на основі якого управління цієї нової структури (Держкоматом).

На сьогоднішній день "Східний ГЗК" входили в десятку найбільш великих виробників урану (2% від світової виробки) і являється єдиним в Україні підприємством, яке забезпечує добування уранової руди і виробництва концентрату природного урану.

Концентрат природного урану, який виготовляється "Східний ГЗК", використовується для фабрикації світового ядерного палива і на сьогодні побуту.

АЕС України в урані задовольняються на 30 – 35%. На сьогоднішній час, Схід ГЗК виробляє наступну продукцію: концентрат природного урану практично ядерної чистоти, який відповідає світовим стандартом, сірчасту кислоту, продукцію машинобудування.


"Схід ГЗК" проводить свою діяльність в трьох областях: Кіровоградській, Дніпропетровській, Миколаївській.

Про "Схід ГЗК" знають далеко за межами України. Міжнародна діяльність державного підприємства

"Схід ГЗК" проходить в рамках міждержавних договорів і прямих договорів з іноземними компаніями і організаціями.

"Схід ГЗК" активно співпрацює з іноземними компаніями і організаціями: Міжнародним агентством з атомної промислової енергії (ІАЄА), Агентство по ядерній енергії організації економічної співпраці і розвитку (NEA\ОЕСД), Всесвітньої ядерної асоціації (WEA\ОЄСД),Європейської асоціації і інші.
Високоякісна продукція підприємства користується попитом на світовому урановому ринку.

Багатоліття співпраці в середині поставок концентрату природного урану і обліку досвідом в сфері добування і переробки уранової руди зв'язує "Східний ГЗК", з компаніями і фірмами Росії, США, Німеччини, Канади, Франції, Казахстану, Китаю, Монголії, Австралії і інших.

Спеціалісти "Східного ГЗК" приймають участь в міжнародних виставках, конгресах, сім подіумах, конференціях, науково – технічних співбесідах, які проводяться як на Україні так і за кордоном.

Участь представників "Східного ГЗК" в міжнародних заходах сприяє розвиненню бізнес – контактів, сіті потенціальних партнерів, знайомству з кращим досвідом провідних світових компаній в сфері атомної промисловості і ядерної енергетики, а також неформальному спілкуванню з лідерами не тільки українського, але і закордонного енергоринку.

Значний досвід і інші зв'язки в середині уранового добування і переробки дозволяють успішно подвигати підприємство на світовому ринку і підтримувати імідж сучасного і розвинутого комплексу.

В серпні 2011 року "Східному ГЗК" 60 років. Під час виступу перед колективом підприємства В’ячеслав Задорожній заступник голови облдержадміністрації зазначив: " Енергетична стратегія України передбачає збільшення до 2030 року вироблення електроенергії на АЄС майже в 2,5 рази.


Перед "Східним ГЗК" стоїть дуже складне завдання – до 2015 року збільшити виробництво, концентрату природного урану до 1 млн. тонн електростанції України.
Категорія: Рідна Дніпропетровщина | Переглядів: 1919 | Додав: Admin | Теги: Дніпропетровщина, Жовті Води, річниця, Східний ГЗК | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]