Неділя, 23.02.2020, 20:31
Логін:
Пароль:
Головне меню
Календар подій
«  Грудень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Block title
Головна » 2011 » Грудень » 1 » 1 грудня — "Всесвітній день боротьби зі Снідом"
10:00
1 грудня — "Всесвітній день боротьби зі Снідом"

У травні 1988 року Всесвітня організація охорони здоров’я прийняла резолюцію, в якій 1 грудня було офіційно оголошено Всесвітнім днем боротьби зі СНІД. В цей день уряди звітують перед своїми народами про протидію епідемії ВІЛ/СНІД. Уперше Всесвітній день боротьби зі СНІД відзначався 1 грудня 1988 року. За час, що минув, 1 грудня стало однією із визначних дат, яка щороку відзначається по всьому світу.

У 2003 році Всеукраїнська Мережа людей, які живуть з ВІЛ, виступила з ініціативою змінити назву Дня 1 грудня з "Дня боротьби зі СНІД" на "День порозуміння з ВІЛ-позитивними людьми" з метою підвищення рівня толерантного ставлення суспільства до людей, які живуть з ВІЛ/СНІД.

В усьому світі в цей день говорять про СНІД, про те, яку загрозу існуванню людства несе глобальна епідемія. Можна згадувати і оплакувати тих, хто вже помер або смертельно хворий, можна говорити про масштаби трагедії і про те, що чума ХХ, а зараз вже і ХХI століття загрожує існуванню людства ...

За оцінкою експертів ЮНЕЙДС, зараз в Україні з ВІЛ/СНІДом живуть близько 360 тис. людей віком від 15 до 49 років, що становить 1,4% дорослого населення країни.

Найвищі показники поширюваності ВІЛ-інфекції спостерігаються в Дніпропетровській (391,3 на 100 тис. нас.), Одеській (391,0), Донецькій (364,1), Миколаївській (349,8) областях, м. Севастополь (290,9) та АР Крим (233,0).

Вірус імунодефіциту людини, який він є?
Вірус імунодефіциту людини (ретровірус) був вперше виділений в 1983 році в Парижі Люком Монтан’є. Інфіковані вірусом клітини людини залишаються з цим вірусом до кінця свого існування. Вірус в процесі еволюції придбав властивості розмножуватись тільки в таких імунних клітинах, як Т-лімфоцити крові.

Характерною особливістю вірусу імунодефіциту людини є його мінливість, яка наприклад, в порівнянні з вірусом грипу вища в 30-100 разів. Вірус змінюється не тільки у різних хворих, а навіть у одного і того ж хворого в різний час. Саме тому до даного часу не вдалося отримати вакцину проти СНІДу.

Склад вірусу дуже непростий. Але разом з тим вірус не стійкий в навколишньому середовищі, особливо до різних хімічних та фізичних чинників, який гине після обробки 70 спиртом через 10 хвилин, при кип’ятінні - миттєво, швидко знищується під впливом захисних ферментів організму. Саме цим пояснюється неможливість інфікування вірусом імунодефіциту людини у побуті, через посуд, постіль, рушники, при обіймах, рукостисканнях, тощо. Неможливо інфікуватись і при укусах комах.

Як можна інфікуватись вірусом імунодефіциту людини?
Інфікування ВІЛ можливе через кров, включаючи менструальну, виділення вагіни та сперму, в яких міститься вірус в кількості, достатній для інфікування людини. Рівень вірусу в інших рідинах організму є недостатнім для інфікування, так як необхідна велика кількість вірусу і його попадання в кров.

Саме звідси і визначаються основні шляхи передачі ВІЛ, а саме:

- статевий шлях передачі при стосунках без засобів захисту або з засобами захисту низької якості;
- внаслідок вживання ін’єкційних наркотичних речовин при використанні одних і тих же шприців та голок;
- від матері до дитини під час вагітності, при народженні дитини або грудному вигодовуванні (вертикальний шлях передачі).

Який час потрібен від інфікування вірусом до перших проявів СНІД?
Люди з вірусом імунодефіциту в крові можуть почувати себе здоровими багато місяців і навіть років, так звана стадія безсимптомного носійства вірусу. Це залежить від імунної системи організму. Імунна система здорової людини, як правило, справляється з опортуністичними хворобами, які постійно знаходяться біля людини. В разі, коли під дією вірусу імунна система не спрацьовує, ці хвороби починають розвиватися. Крім цього, в організмі людини є особливі клітини, які внаслідок враження імунної системи можуть викликати опортуністичні пухлини, навіть рак. У такої людини поступово розвивається клінічна стадія СНІД, яка залежить від індивідуальної реакції організму на вірус імунодефіциту і може привести або не привести до клінічних проявів. Точні причини виникнення СНІДу у ВІЛ-інфікованих покищо не встановлені.

Симптоми проявів СНІД, та тривалість перебігу
Симптомів проявів СНІД в разі їх виникнення багато, як правило проявляється те захворювання, яке "дрімало" в організмі роками і виникло лише внаслідок дії вірусу на імунну систему.

Стадій захворювання у дітей три, у дорослих – чотири. Перші стадії безсимптомні, які можуть тривати до 2-х років з часу інфікування, уже третя у дітей та четверта у дорослих – кінцеві стадії. Тривалість перебігу СНІД до кінцевих стадій різноманітна та залежить від багатьох чинників, таких, як: лікування хворих антиретровірусними препаратами, які затримують розвиток вірусу, від харчування (повинно бути вітамінно-білковим), від способу життя. Саме здоровий спосіб життя без зловживання алкоголем, без паління буде сприяти затримці розвитку хвороби, а тим самим продовженню життя.
Лікування СНІД, яке воно

Вилікуватись від СНІД повністю неможливо. Але лікування антиретровірусними препаратами приводить до затримки розвитку вірусу і цим самим до продовження життя. Лікування антиретровірусними препаратами безкоштовне та проводиться в центрі СНІДу по вул. Карбишева, 12, за призначенням лікаря. В першу чергу призначаються такі препарати вагітним ВІЛ-інфікованим жінкам, дітям, народженим від ВІЛ-інфікованих матерів та іншим ВІЛ-інфікованим.

Профілактика ВІЛ/СНІДу
З метою запобігання ВІЛ-інфікування радимо: не вживати наркотичні речовини, особливо ін’єкційним шляхом, не вступати в незахищені належним чином статеві стосунки з випадковими партнерами, обстежуватись на ВІЛ чоловікам та жінкам перед створенням сім’ї та звертатися для проведення профілактичного лікування вагітним ВІЛ-інфікованим та дітям, народженим від таких матерів.
Категорія: Різне | Переглядів: 3108 | Додав: Admin | Теги: різне, 1 грудня, ВІЛ/СНІД | Рейтинг: 4.7/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]