Вівторок, 22.06.2021, 04:11
Логін:
Пароль:
Головне меню
Календар подій
«  Червень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Block title


Закон України про професійно-технічну освіту

Закон України

ПРО ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНУ

ОСВІТУ

м. Київ, 10 лютого 1998 р. № 103/98-ВР із змінами і доповненнями

Витяг

Стаття 18. Типи професійно-технічних навчальних закладів

До професійно-технічних навчальних закладів належать:

- професійно-технічне училище відповідного профілю;

- професійне училище соціальної реабілітації;

- вище професійне училище;

- професійно-художнє училище;

- художнє професійно-технічне училище;

- вище художнє професійно-технічне училище;

- училище-агрофірма;

- вище училище-агрофірма;

- училище-завод;

- центр професійно-технічної освіти;

- навчально-виробничий центр;

- центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів;

- навчально-курсовий комбінат;

- навчальний центр;

- інші типи навчальних закладів, що надають професійно-технічну освіту.

Стаття 45. Поняття і загальні положення

До педагогічних працівників професійно-технічних навчальних закладів та установ професійно-технічної освіти належать викладачі, вихователі, май­стри виробничого навчання, старші майстри виробничого навчання, інструк­тори виробничого навчання, методисти, практичні психологи, соціальні пе­дагоги, керівники професійно-технічних навчальних закладів та інші праців­ники, які беруть безпосередню участь у навчально-виховній роботі.

Педагогічною діяльністю у професійно-технічних навчальних закладах та установах професійно-технічної освіти можуть займатися особи, які мають відповідну професійну освіту та професійно-педагогічну підготовку, моральні якості і фізичний стан яких дає змогу виконувати обов'язки педагогічного працівника.

Вимоги до педагогічного працівника визначаються кваліфікаційною ха­рактеристикою, що затверджується Міністерством праці та соціальної політи­ки України за поданням спеціально уповноваженого центрального органу ви­конавчої влади у сфері професійно-технічної освіти.

Для визначення відповідності педагогічного працівника займаній посаді, рівня його кваліфікації проводиться атестація. Періодичність обов'язкової атестації та порядок її проведення встановлюється спеціально уповноваже­ним центральним органом виконавчої влади у сфері професійно-технічної освіти.

Рішення атестаційної комісії є підставою для присвоєння педагогічному працівникові відповідної категорії або звільнення його з роботи у порядку, передбаченому законодавством.

Стаття 47. Права, обов'язки та соціальні гарантії педагогічних працівників

Права, обов'язки та соціальні гарантії педагогічних працівників визнача­ються Законом України «Про освіту» та іншими нормативно-правовими ак­тами.

Держава забезпечує педагогічним працівникам професійно-технічних на­вчальних закладів та установ професійно-технічної освіти:

- щорічну основну відпустку тривалістю не менше 42 календарних днів у порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України;

- пенсію за вислугу років за наявності стажу безперервної педагогічної роботи не менше ніж 25 років.

На педагогічних працівників професійно-технічних навчальних закладів, розташованих у сільській місцевості і селищах міського типу, а також пенсіо­нерів, які раніше працювали педагогічними працівниками у професійно-технічних навчальних закладах у цих населених пунктах, поширюються піль­ги, що надаються спеціалістам сільського господарства та педагогічним пра­цівникам інших навчальних закладів, розташованих в цих населених пунктах, згідно з законодавством.

На працівників навчально-виробничих, виробничих підрозділів, навчальних господарств професійно-технічних навчальних закладів поширюються пільги, що надаються згідно з законодавством працівникам відповідних виробництв.