Вівторок, 22.06.2021, 03:16
Логін:
Пароль:
Головне меню
Календар подій
«  Червень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Block title


Маляр. Штукатур.Лицювальник-плиточник

    Професія маляр будівельний; штукатур комбінована, складається з двох професій.
    Маляр - це фахівець будівельного профілю, від уміння, професійних навичок та естетич­ного смаку якого, залежить остаточний виг­ляд приміщення чи будинку. Це одне з най­давніших ремесел, пов'язаних з прикрашан­ням житла. Хто, як не маляр, виконує роботи з фарбування, обклеювання, художньої об­робки, ремонту поверхонь? Роль маляра в бу­дівництві дуже велика.
   Маляр повинен знати технологію оздоблю­вальних робіт, хімічний склад розчинів та бар­вників, правила кольоростворення і прийоми змішування пігментів з урахуванням їх вза­ємодії; мати гарний художній смак, вміти не тільки готувати розчини, обробляти поверхні, використовувати в своїй роботі механізми, але й глибоко і тонко відчувати, розуміти, відтво­рювати прекрасне.
   Робота пов'язана з приготуванням та вико­ристанням хімічних речовин. 

  Професія вимагає від робітника:
- стійкості та концентрації уваги;
 - окоміру;
- наочно-образного мислення.
 Професію маляра можна набути у професій­но-технічних навчальних закладах, безпосе­редньо на виробництві. А для успішного осво­єння професії треба мати міцні загальноосвіт­ні знання з хімії, фізики, малювання, крес­лення.
 Маляр закінчить свою роботу — це означає, що міцна та гарна будівля, де працювали буді­вельники різних спеціальностей, повністю го­това до здачі в експлуатацію та довгого служіння людям.
Ті, хто має високий професійний рівень, мо­жуть зайнятись індивідуальною трудовою ді­яльністю, розпочати власну справу.


  Штукатур — це перший фахівець, від якості роботи якого залежить естетичний ви­гляд будинку. Свою назву професія отримала від основного матеріалу, з яким доводиться працювати.
  Штукатурка — це оздоблювальний шар, що наноситься на поверхню різних конструктивних елементів будівлі для вирівнювання та покращення їх санітарних та тепло­технічних характеристик, надання їм певної форми та фактури.
 Професія висуває високі вимоги до здоров'я спеціаліста. Він повинен бути не схильним до застуд, мати гострий зір, надійний вестибулярний та опорно-руховий апарат, не боятися висоти, не страждати на хвороби, пов'язані з втратою свідомості, захворюван­ням шкіри, особливо кистей рук.
Для оволодіння професією необхідні знання з фізики, вміння читати будівельні креслення, добра фізична підготовка.
Щоб досягти високої якості штукатурних робіт, особливо при оздобленні кутів або складних профілів поверхні, представнику цієї професії потрібно докласти чимало вольових зусиль. Йому мають бути притаманні витриманість, наполегливість та терпіння.
Професію штукатура можна набути у про­фесійно-технічних навчальних закладах. Ті, хто має високий професійний рівень, можуть зайнятись індивідуальною трудовою діяль­ністю, розпочати власну справу.