Апгрейд - (англ. Upgrade) - оновлення, модернізація ПК (персонального комп'ютера), тобто заміна застарілих комплектуючих на більш сучасні.
Архівація - стиснення даних з метою зменшення їх обсягу. Застосовується для більш раціонального зберігання та передачі даних. Для архівації використовують спеціальні програми-архіватори (наприклад WinRar, WinZIP).
Біт - мінімальна одиниця інформації в двійковій системі. Значення біта завжди або 0 або 1.
Байт - зазвичай 8 бітів.
Броузер - програма, за допомогою якої можна переглядати сторінки в Інтернеті (Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer, та ін).
Буфер обміну (англ. clipboard) - область оперативної пам'яті комп'ютера, в якій можуть зберегтися дані різних форматів для перенесення або копіювання їх між різними програмами або частинами однієї програми. Як правило вміст інформації, що копіюється в буфер, стирає його попередній вміст.
Найпоширеніші комбінації для роботи з буфером обміну:
- Ctrl + C (Ctrl + Insert) - скопіювати виділені об'єкти в буфер обміну.
- Ctrl + X - (Shift + Delete) вирізати виділені об'єкти в буфер обміну (для переміщення).
- Ctrl + V - (Shift + Insert) - вставити з буфера обміну.
Вірус (комп'ютерний) - шкідлива програма, яка потрапляє в комп'ютер найчастіше з Інтернету або з "зараженого" носія інформації. Виконує прописані в ній шкідливі дії. Знищується програмами-антивірусами.
Вінчестер - диск, на якому зберігається вся інформація в ПК. Знаходиться всередині системного блоку. Друга назва - жорсткий диск (англ. Hard Disk Drive - HDD).
Драйвер - програма, що забезпечує обмін даними між комп'ютером і підключеним до нього обладнанням (наприклад принтером, сканером і т.д.). Поки не встановлений драйвер - обладнання в багатьох випадках не працює. Багато драйверів встановлюються під час установки на ПК системи.
Інсталяція - встановлення програмного забезпечення програми або додаткових модулів операційної системи або ж самої операційної системи.
Кілобайт (Кбайт, Кб) - одиниця вимірювання кількості інформації, рівна 1024 байтам. Застосовується для вказівки обсягу пам'яті.
Логічний розділ жорсткого диска - зазвичай жорсткий диск (HDD) для зручності поділяється на розділи C:, D: і т.д. Це і є логічні розділи (або логічні диски). Один фізичний диск може бути представлений як кілька логічних. Windows встановлюють зазвичай в розділ C:\.
Операційна система (ОС) - найважливіша програма, яка встановлюється в комп'ютер першою та забезпечує подальший обмін даними між комп'ютером і людиною (наприклад ОС - Windows, Linux).
Панель завдань - панель у нижній частині екрану, на яку для швидкого доступу вміщуються значки програм, які використовуються частіше за інших.
Перезавантаження - завершення роботи Windows і після цього відразу запуск Windows. Часто перезавантаження використовується після встановлення деяких програм і драйверів або якщо ПК "завис" (тобто не реагує на натискання кнопок клавіатури і миші).
Переустановка - установка операційної системи або програми спочатку. Переустановку Windows часто роблять у тому випадку, коли система починає працювати зі збоями або не працює взагалі.
Периферійні пристрої - додаткові пристрої до комп'ютера (принтер, сканер і т.д.)
Робочий стіл - це вся робоча область екрану на якому знаходяться значки та ярлики встановлених на ПК програм.
Реєстр - це база даних для зберігання налаштувань та відомостей про комп'ютер і операційну систему. Реєстр містить дані, до яких Windows постійно звертається під час завантаження, роботи та завершення.
Софт - теж саме що програмне забезпечення (програми), які встановлюються на ПК.
Утиліти - це службові (не прикладні) програми, які використовуються для налаштування, контролю, відновлення, захисту операційної системи та інше.
Файл - сукупність даних (шматок інформації) на диску, що має ім'я, з яким працює користувач ПК. Це може бути документ, програма (або її окремий елемент). Вся інформація на диску зберігається у вигляді файлів.
Форматування диска - процес розмітки диска (HDD, дискети). Зазвичай при форматуванні знищується вся інформація на жорсткому диску.
Хостинг - розміщення Вашої інформації (зазвичай сайт) на цілодобово працюючому комп'ютері, підключеному до швидкісних каналів Інтернет.
"Чайник" - новачок в якій-небудь справі.
Чіпсет (чіп) - набір мікросхем, що визначає характеристики системи (комп'ютера). Створюється для певних процесорів і типів пам'яті.
"Юзер" - (англ. user) користувач.
BIOS - програма, яку виконує процесор, щоб запустити комп'ютер після включення. Крім того, BIOS керує обміном даними між операційною системою комп'ютера і підключеними до нього периферійними пристроями.
Інші терміни (жаргон) ви можете переглянути та пошукати на сайті
Вікіпедія